Az évek során nem egyszer találkozhattunk olyan szövegszerkesztéssel vagy bemutató-készítéssel kapcsolatos versenyfeladattal, amelyben a beszúrandó kép egy részét átlátszóvá kellett tenni. Ez egy igen könnyen megoldható probléma, hatása mégis nagyon látványos. Nézzünk is egy konkrét példát!
(A feladat elejét már megoldottuk a Szövegdobozok lecke Szövegdobozok keretezése című fejezetében.)
A legtöbb feladatnál a képek beillesztése előtt érdemes a szövegeket beszúrni / begépelni és megformázni, hiszen a képek elhelyezésében, méretében a szöveg lehet a támpont. Kezdjük hát mi is így! (A Dunánál_1.docx)
Ezek után illesszük be a kézzel írt versrészletet ábrázoló képet! Észrevehetjük, hogy a kép alján szereplő írás a mintadokumentumban nem látszik, ezért tüntessük is el a kép ezen részét. Ehhez használhatjuk most is a Formátum fülön található Körülvágás eszközt. Így könnyen megszabadulhatunk a kép nem kívánt részétől.
A kép megfelelő méretének és helyének beállítása után már csak egy feladatunk van, a kép hátterének átlátszóvá tétele. A Formátum / Kiigazítás / Szín / Áttetsző szín menüpontban a kép egy adott pontjára kattintva megadhatjuk, hogy milyen színű képrészletek legyenek átlátszóak. Mi most kattintsunk a kép fehér hátterére, hiszen azt szeretnénk, ha ez a szín lenne átlátszó. Ezzel a "trükkel" elértük a feladat által kitűzött hatást. (A Dunánál_Kész.docx)
Készült az "Országos koordinációval a pedagógusképzés megújításáért” című TÁMOP-4.1.2.B.2-13/1-2013-0007 pályázat keretében. |
A tananyag az ELTESCORM keretrendszerrel készült