Új stílusszabály megadásának lépései:
Az egyes tulajdonságok beállítására nem térünk ki, hisz például a szövegszerkesztésben is tapasztalt logikával történnek, csupán megemlítjük, hogy a legfontosabb füleken (lásd a fenti ábrát) milyen beállításokat találunk:
Példaként álljon itt egy átalakított, egy címsor 1 stílusszabály (lásd a lenti ábrát), melynek jellemzői:
Mint ahogy a fenti ábrán is látszik: a stílus beállításait egy mintaszöveg teszi láthatóvá, így nem kell mindig külön megnéznünk, hogy fog kinézni a weblapon a beállított stílussal rendelkező weblapelem.
Újabb stílusszabály hozzáadásához kattintsunk rá a CSS-stíluslapok párbeszédablak bal felső sarkában található paletta ikonra (lásd: 43. ábra)! Ekkor a párbeszédablakon megjelenik a már bemutatott, Új stílusszabály felület (lásd: 43. ábra), ahol elkészíthetjük az új stílusszabályunkat.
Mint említettük, az egyes stílusszabályokat tartalmazó leírást külső fájlban is tárolhatjuk. Ekkor a weblapon belül tudunk rá hivatkozni azzal, hogy külső stílus fájlt csatolunk a weblaphoz.
Kattintsunk az eszköztár CSS-szerkesztő ikonjára! Ekkor megjelenik a CSS-stíluslapok párbeszédablak.
Ezután kattintsuk CSS-szerkesztő párbeszédablak bal felső sarkában található paletta ikonra, és válasszuk ki a Hivatkozott stíluslap opciót!
Tallózzuk ki a megfelelő stílusfájlt, majd kattintsunk a Stíluslap létrehozása gombra (név megadása nem szükséges)!
Ezzel csatoltuk a külső stílusfájlt, és hatásai máris tapasztalhatóak a szerkesztés alatt álló weblapra nézve.
Az egyes, meglévő stílusszabályok szerkesztéséhez kattintsunk az eszköztár CSS-szerkesztő ikonjára (lásd a lenti ábrát)! Ekkor megjelenik a CSS-stíluslapok párbeszédablak.
A párbeszédablakban válasszuk ki a szerkeszteni kívánt stíluslap stílusszabályát! Ezután a párbeszédablak felülete megváltozik: a stílusszabály létrehozásánál is bemutatott felület jelenik meg, ahol a már beállított tulajdonságokat tudjuk módosítani, szerkeszteni.
Készült az "Országos koordinációval a pedagógusképzés megújításáért” című TÁMOP-4.1.2.B.2-13/1-2013-0007 pályázat keretében. |
A tananyag az ELTESCORM keretrendszerrel készült