Vissza az előzőleg látogatott oldalra (nem elérhető funkció)Vissza a tananyag kezdőlapjára (P)Ugrás a tananyag előző oldalára (E)Ugrás a tananyag következő oldalára (V)Fogalom megjelenítés (nem elérhető funkció)Fogalmak listája (nem elérhető funkció)Oldal nyomtatása (nem elérhető funkció)Oldaltérkép megtekintése (D)Keresés az oldalon (nem elérhető funkció)Súgó megtekintése (S)

Tehetséggondozás az informatikában - Webszerkesztés / Webszerkesztési feladatok megoldása az OKTV és OKATV–ből /Teszt oldal (teszt.html) elkészítése

Webszerkesztési feladatok megoldása az OKTV és OKATV–ből

Egy összetettebb feladat

OKTV 2008 – Harmadik forduló, 8. feladat

Teszt oldal (teszt.html) elkészítése

A javasolt megoldások után megnézhetjük a fontosabb lépéseket képekben.

Példa
  • A már korábban elmentett teszt.html oldal vázát töltjük fel! Ne felejtsük el megadni a megfelelő oldalcímet a Formátum → Oldal címe és tulajdonságai menüben!
  • A címnek fenntartott helyen, az egycellás táblázatba írjuk bele a „Teszt” szöveget! A mintán látható, első bekezdés szövegét másoljuk be, és alakítsuk megfelelő betűtípusúra (Arial)!
  • A mintán láthatjuk, hogy az adott lap belső tartalma egy táblázatban helyezkedik el: hisz sorai felváltva más színűek, ezt pedig érdemes táblázattal elkészíteni (ne feledjük: a bekezdéseknek is vannak háttérszínei, lehetne azzal is kísérletezni).
  • Mielőtt beszúrnánk a táblázatot, hozzunk létre egy űrlapot (Beszúrás → Űrlap → Űrlapkészítés)! Adjuk meg neki a kért adatokat: a nevet, és az elküldés módját (GET)!
  • Így a szerkesztőnézetben megjelent egy kék, szaggatott keret. Mint korábban említettük, ez jelzi az űrlap határait. Ebbe szúrjunk be egy 2 oszlopos, 5 soros táblázatot! A szélességét állítsunk 100%-osra, a szegélyét vegyük 0 képpontosra: csak tároló funkcióit szeretnénk kihasználni, a szegélyre nincs szükség (A lépés)!
  • Ha megfigyeljük a mintát, láthatjuk, hogy az űrlap szövegei kisebb betűmérettel szerepelnek, mint a honlap többi részén. A bal oldali oszlopban pedig félkövér stílusúak a szövegek. Ezek figyelembevételével alakítsuk ki az űrlapot: másoljuk be a forrás fájlból a szükséges szövegeket, és szúrjuk be a megfelelő űrlap elemeket (a kért beállításokkal)!
  • A táblázat utolsó sorát vonjuk össze: ide készítsük el a Küldés és Alaphelyzet gombokat (B lépés)!

A fontosabb lépések képekben:

A lépés

A – Az űrlapot egy 2x5-ös táblázatban helyezzük el. Az űrlap határvonalát kék, szaggatott vonal jelzi.

B lépés

B – A majdnem kész űrlap szerkesztő nézetben: a gombok kialakítása még hiányzik.

C lépés

C – Az elkészült teszt.html böngészőben megnyitva.

Vissza a tartalomjegyzékhez

Új Széchenyi terv
A projekt az Európai Unió támogatásával, az Európai Szociális Alap társfinanszirozásával valósul meg.
Készült az "Országos koordinációval a pedagógusképzés megújításáért” című TÁMOP-4.1.2.B.2-13/1-2013-0007 pályázat keretében.

A tananyag az ELTESCORM keretrendszerrel készült