A verseny rövid története

A válogatóversenyen az Informatika OKTV Programozás kategóriájának elso 20-25 helyezettje vehet részt (a résztvevok pontos számát a versenyek eredményének ismeretében az Országos Versenybizottság állapítja meg). Az IOI válogatóverseny résztvevoje az Izsák Imre Gyula matematika-fizika-számítástechnika verseny gyoztese.

Magyarország eddig elért eredményei, érmeseink az IOI-n

1989. Bulgária (Pravetz)

2. (arany): Szabó DánielÁrpád Gimnázium, Budapest
23.: Ladányi JózsefÁrpád Gimnázium, Budapest

1990. Belarusz (Minszk)

5. (arany): Szabó DánielÁrpád Gimnázium, Budapest
16. (ezüst): Hornák ZoltánLovassy László Gimnázium, Veszprém
46.: Berendi PéterFazekas Mihály Gimnázium, Budapest
56.: Gulyás LászlóHorváth Mihály Gimnázium, Szentes

1991. Görögország (Athén)

3. (arany):Turányi ZoltánBerzsenyi Dániel Gimnázium, Budapest
13. (ezüst):Hornák ZoltánLovassy László Gimnázium, Veszprém
26. (ezüst):Gulyás LászlóHorváth Mihály Gimnázium, Szentes
32.:Kiss RóbertRévai Miklós Gimnázium, Gyor

1992. Németország (Bonn)

1. (arany):Péter LászlóLovassy László Gimnázium, Veszprém
14. (ezüst):Kiss RóbertRévai Miklós Gimnázium, Gyor
45.:Szász OlivérBerzsenyi Dániel Gimnázium, Budapest
89.:Szathmáry ZoltánBerzsenyi Dániel Gimnázium, Budapest

1993. Argentína (Mendoza)

15. (ezüst):Papp ZsomborZrínyi Miklós Gimnázium, Zalaegerszeg
34. (ezüst):Molnár LajosKLTE Gyakorló Gimnázium, Deebrecen
54. (bronz):Valkó LászlóKarinthy Frigyes Gimnázium, Budapest
98.:Vizmathy TamásEgressy Gábor Szakközépiskola, Budapest

1994. Svédország (Stockholm - Haninge)

4. (arany):Kovács GáborRadnóti Miklós Gimnázium, Budapest
9. (ezüst):Fige PéterHermann Ottó Gimnázium, Miskolc
60. (bronz):Szabó BalázsVetési Albert Gimnázium, Veszprém
99.:Tarján DénesPiarista Gimnázium, Budapest

1995. Hollandia (Eindhoven)

3. (arany):Kovács GáborRadnóti Miklós Gimnázium, Budapest
11. (arany):Blahut GyörgySzent István Gimnázium, Budapest
18. (arany):Fige PéterHermann Ottó Gimnázium, Miskolc
157.:Tringel MihályFöldes Ferenc Gimnázium, Miskolc
170.:Fenyvesi AnikóTeleki Blanka Gimnázium, Székesfehérvár

1996. Magyarország (Veszprém)

44. (ezüst):Gosztolya GáborSágvári Endre Gimnázium, Szeged
69. (bronz):Lakatos RolandZrínyi Miklós Gimnázium, Zalaegerszeg
118. (bronz):Tóth LászlóFöldes Ferenc Gimnázium, Miskolc
149.:Andics ÁrpádTóth Árpád Gimnázium, Debrecen
(bronz): Ungár PéterFazekas Mihály Gimnázium, Budapest
(bronz): Újhelyi GáborFöldes Ferenc Gimnázium, Miskolc
(bronz): Klampeczki ZsoltGép. és Szt. Szakközépiskola, Békéscsaba
(bronz): Kovács Gábor ZsoltLovassy László Gimnázium, Veszprém

1997. Dél-Afrika (Fokváros)

50. (ezüst):Marhefka IstvánAvasi Gimnázium, Miskolc
118. (bronz):Tóth LászlóFöldes Ferenc Gimnázium, Miskolc
118. (bronz):Újhelyi GáborFöldes Ferenc Gimnázium, Miskolc
118. (bronz):Szabó ViktorLeovey Klára Gimnázium, Budapest

1998. Portugália (Setubal)

5. (arany):Felföldi ZsoltFazekas Mihály Gimnázium, Budapest
31. (ezüst):Marhefka IstvánAvasi Gimnázium, Miskolc
103. (bronz):Várkonyi DánielTeleki Blanka Gimnázium, Székesfehérvár
116. (bronz):Ágó PéterPetrik Lajos Szakközépiskola, Budapest

1999. Törökország (Antalya)

54. (ezüst):Rácz BalázsVeres Péter Gimnázium, Budapest
100. (bronz):Sáfár SzilveszterSágvári Endre Gimnázium, Szeged
112. (bronz):Felföldi ZsoltFazekas Mihály Gimnázium, Budapest
127.:Förhécz AndrásTeleki Blanka Gimnázium, Székesfehérvár

2000. Kína (Peking)

46. (ezüst):Rokob AndrásFöldes Ferenc Gimnázium, Miskolc
71. (bronz):Csillag KristófKaracs Ferenc Gimnázium, Püspökladány
97. (bronz):Soós IstvánKanizsai Dorottya Gimnázium, Szombathely
98. (bronz):Flach AttilaSágvári Endre Gimnázium, Szeged

2001. Finnország (Tampere)

33. (ezüst):Ritter ÁdámFazekas Mihály Gimnázium, Budapest
39. (ezüst):Novák ÁdámNeumann János Szakközépiskola, Eger
66. (ezüst):Földényi TamásFazekas Mihály Gimnázium, Budapest
143.:Hargitai GáborBolyai János Gimnázium, Ócsa

2002. Korea (Yong-In)

32. (ezüst):Pallos PéterFazekas Mihály Gimnázium, Budapest
52. (ezüst):Pelládi GáborFöldes Ferenc Gimnázium, Miskolc
95. (bronz):Simkó GáborNagy Lajos Gimnázium, Szombathely
138.:Marton JózsefSágvári Endre Gimnázium, Szeged

2003. USA (Kenosha)

27. (ezüst):Pelládi GáborFöldes Ferenc Gimnázium, Miskolc
101. (bronz):Rácz BélaFazekas Mihály Gimnázium, Budapest
222.:Csóka EndreFazekas Mihály Gimnázium, Debrecen
238.:Fehér TamásNeumann János Szakközépiskola, Eger

2004. Görögország (Athén)

36. (ezüst):Hubai TamásFazekas Mihály Gimnázium, Budapest
62. (ezüst):Rácz BélaFazekas Mihály Gimnázium, Budapest
130. (bronz):Tassy GergelyVeres Péter Gimnázium, Budapest
220.: Ludányi ÁkosNeumann János Szakközépiskola, Eger

2005. Lengyelország (Nowy Sacz)

62. (ezüst):Kormányos BalázsRadnóti Miklós Gimnázium, Szeged
73. (bronz):Stippinger MarcellSzéchenyi István Gimnázium, Sopron
98. (bronz):Tassy GergelyVeres Péter Gimnázium, Budapest
120. (bronz):Ludányi ÁkosNeumann János Középiskola, Eger

2006. Mexikó (Mérida)

61. (ezüst):Kormányos BalázsRadnóti Miklós Gimnázium, Szeged
91. (bronz):Acsai PéterArany János Gimnázium, Nagykőrös
157.: Vincze JánosFazekas Mihály Gimnázium, Debrecen
176.: Ludányi ÁkosNeumann János Középiskola, Eger

2007. Horvátország (Zágráb)

46. (ezüst):Vincze JánosFazekas Mihály Gimnázium, Debrecen
81. (bronz):Eisenberger AndrásFazekas Mihály Gimnázium, Budapest
85. (bronz):Szalkai BalázsLovassy László Gimnázium, Veszprém
150.:Peregi TamásBerzsenyi Dániel Gimnázium, Budapest

2008. Egyiptom (Kairó)

ugrás a lap tetejére

Feladatok

2009-es feladatsor

ugrás a lap tetejére